Koncom roka vydala kapela Desmod poslednú spoločnú skladbu v pôvodnej zostave, kde sa okrem Kulyho objavil za mikrofónom aj raper Majself. Singel Kométa bol nahraný pre český film Gump- Pes, ktorý naučil ľudí žiť, pričom pred pár hodinami bol k nemu zverejnený aj oficiálny videoklip.

Už 22. júla príde do slovenských kín rodinný film Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť. Ten hovorí príbeh túlavého psíka, pričom teraz sa do éteru dostali doposiaľ nezverejnené zábery z filmu prostredníctvom oficiálneho videoklipu. „Dostali sme ponuku spraviť citlivú skladbu, ktorá by komunikovala s filmom. Vypočul som si audioknihu o Gumpovi, dojala ma do prvých desiatich minút a súhlasil som,“ chváli knižnú predlohu spevák Mário Kuly Kollár z kapely Desmod. Raper Majself spomína, že netradičná spolupráca s obľúbenou kapelou bol podmienená kvalitou výsledku: „Povedali sme si, že podmienkou pre vznik bude to, že sa nám spoločne podarí spraviť dobrú skladbu. A to sa, myslím, podarilo.“

Režisérom videoklipu sa stal filmár a herec Michal Nemtuda, štúdiové zábery so svojím štábom nakrúcal v júni v bratislavskej Refinery Gallery. Videoklip predstavuje aj niekoľko záberov priamo zo snímky Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť z dielne českého režiséra F. A. Brabca. Jeho rodinný film sleduje cestu psieho tuláka, plnú výnimočnej psej lásky a odvahy. Okrem hereckých hviezd, akými sú Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo či Patricie Pagáčová, sa v snímke objavia aj psí herci a herečky, ktorí si prešli mimoriadne ťažkými osudmi. Viacerých z nich si dokonca počas nakrúcania osvojili členovia a členky štábu. Gumpov príbeh do slovenských kín budúci týždeň uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: YT