Prvý Slovák zaočkovaný! „Ukážte na kameru, že to nie je vitamín B!“

Dátum:

Mesiace očakávaný deň prišiel, prelomový dátum boja proti pandémií koronavírusu 26. december sa zapíše do histórie Slovenskej republiky. V rovnaký deň, kedy do nitrianskej nemocnice dorazili prvé vakcíny, sa dali zaočkovať viacerí vladári, pričom ako prvý si do kresla sadol profesor MUDr. Vladimír Krčméry DrSc., ktorý bol členom permanentného ústredného krízového štábu. Koncom apríla, a teda okamih pred schválením uvoľnenia opatrení, sa vzdal tejto funkcie, avšak naďalej figuroval ako dobrý zdroj informácií a komentárov udalostí prebiehajúcej pandémie ako v tlači, tak v rádiách a v televízii.

Vladimír Krčméry sa nechal s úsmevom pod rúškom zaočkovať ako prvý Slovák, a to priamo pred objektívmi fotoaparátov a kamier! “Máme na Vianoce skutočne ako darček od všemohúceho, a ďalšia vec, že to je dôkaz, že Boh nikdy nedovolí ľudstvo skúšať viac, že tí vedci skutočne do toho išli, že do Vianoc sa to podarilo. Slovensko je prvá krajina z týchto okolitých krajín Európskej únie. Dneska skutočne máme Vianoce aj o dobrej správe. Pre tých, ktorí sú veriaci, prišiel Ježiš Kristus, pre tých, ktorí sú bez vyznania, prišlo šťastie a radosť…,“ povedal v pozitívnom duchu profesor Krčméry.

Okrem toho sa dali zaočkovať aj mnohí politici, členovia Ústredného krízového štábu, rovnako tak aj hlavný hygienik Ján Mikas. Minister zdravotníctva Marek Krajčí sa tesne pred vpichom pokúsil o vtipný komentár, kedy vyzval zdravotníčku ukázať na kameru ampulku. „Môžem vás poprosiť? Ja by som chcel, aby ste zobrali tú ampulku a všetkým ukázali, že to je naozaj vakcína proti kovidu, že to nie je žiaden vitamín B alebo tak. To treba normálne ukázať. Jednu natiahnite, ale pred kamerou, prosím, a tu mi ju potom pichnite,“ vtipkoval so zdravotníčkou prezieravý minister zdravotníctva Krajčí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: wikimedia.org

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...