Svetom otriasla mimoriadna tragédia! Len 2-týždňové bábätko Reuben McNulty bolo napadnuté domácimi psami, ktorí na neho v nestráženej chvíli zaútočili a prekusli mu hlavu. Fatálna chyba, ktorú si budú rodičia dieťaťa vyčítať po celý život.

Dan McNulty (31) a jeho partnertka Amy Litchfield (28) z Anglicka sa iba 5 týždňov tešili zo svojho novorodeniatka, keď ich postihla mimoriadna tragédia. Iba pár dní potom, čo si rodičia priniesli dieťatko z nemocnice, sa naň vrhli dvaja stafordi, ktorých mala rodina vo vlastníctve dlhodobo.

K Reubenovi bola 18. novembra v skorých ranných hodinách privolaná záchranka a s ťažkými zraneniami bol okamžite prevezený do nemocnice. Vzhľadom na skutočnosť, že psi prekusli chlapčekovi hlavu, pomôcť mu nedokázal ani okamžitý lekársky zákrok. Chlapček napokon svojim zraneniam podľahol v Addenbrookovej nemocnici 13. decembra. “Všetky tieto zranenia spôsobil útok psov,” uviedol koroner, pričom obaja bulteriéri boli utratení.

28-ročná žena a muž vo veku 31 rokov boli zatknutí za podozrenie z nedbanlivosti dieťaťa, no následne boli počas vyšetrovania prepustení.

Zdroj: bbc.com | Foto: Facebook