Psychológ o samovražde Pašeka (†36): Zničil ho trend úspešného muža?!

Dátum:

Je veľmi ťažké uveriť tomu, že si bývalý hokejista Dušan Pašek ml. vzal 5. novembra život. Jeho počínanie šokovalo celé Slovensko, pričom vyvolalo množstvo otáznikov. Bol to plánovaný krok alebo iba skrat? Čo trápilo známeho muža, že si dobrovoľne siahol na život?

Viceprezidenta a generálneho riaditeľa hokejového klubu iClinic Capital Bratislava našli obeseného blízko bratislavskej Koliby. Mnohí kamaráti i rodina si jeho samovraždu nevedia vysvetliť, keďže mal pôsobiť spokojne. Objavilo sa však aj svedectvo blízkeho kamaráta, s ktorým sa mal stretnúť na káve pár dní pred smrťou. Podľa jeho slov bol naopak nervózny, neustále fajčil a triasli sa mu ruky.

Psychológovia sú presvedčení, že označenie muža za úspešného mu môže značne zdevastovať duševné zdravie. ,,V aktuálnom období máme možnosť vnímať trend alebo kultúru tzv. úspešného muža. Tento muž je dobre oblečený, veľmi dobre zarába, inými slovami, má vonkajšie symboly úspechu. Lenže často práve človek, ktorý je veľmi motivovaný a stane sa úspešným, vo finále môže byť aj veľmi úzkostný a depresívny,“ vysvetlil psychológ Robert Krause pre plusku.sk.

Podľa Krausea si mnohí úspešní muži dávajú vysoké ciele, niekedy sú až nedosiahnuteľné, ktoré môžu ísť ruka v ruke s úzkosťou. ,,V mozgu máme centrum, ktoré reguluje motiváciu a reguluje zároveň aj úzkosť. Platí teda- čím vyššia motivácia, tým vyššie riziko toho, že človek bude prežívať vyššiu mieru úzkosti, paranoje aj samotnej depresie,“ dodal. Zakladateľ internetovej poradne IPčko.sk Marek Madro doplnil túto tému aj tvrdením, že ženy sa dokážu lepšie socializovať a hovoriť o svojich problémoch. Muži zostávajú na svoje problémy väčšinou sami, keďže sa tak ľahko nezdôverujú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/AktualŠport, IG/dusanpasek

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...