Politická situácia na Slovensku je rozhodne napätá. Niet sa čo diviť, že z neustáleho obviňovania a osočovania koaličných partnerov sú občania značne frustrovaní. Často olej do ohňa prilieva samotný premiér, pričom na jeho správanie upriamila pozornosť známa psychologička.

Informácie o psychickom stave premiéra kolujú verejnosťou dlhé mesiace, v dôsledku čoho sa na začiatku januára bývalý minister školstva Juraj Draxler rozhodol konať. ,,Práve som si oficiálnou cestou vyžiadal informáciu, či bol premiér Igor Matovič niekedy diagnostikovaný na niektorú z oficiálne klasifikovaných psychických porúch či porúch správania,“ oznámil na sociálnej sieti, no výsledok jeho snahy zatiaľ nie je známy.

Najnovšie sa k správaniu predsedu koaličnej strany OĽaNO vyjadrila psychologička Jitka Derková, ktorá potvrdila, že premiér má určité extrémne povahové črty. „Takýto pacient by nikdy ku mne neprišiel, pretože by bol presvedčený, že nikto mu nemôže poradiť a on je ten, čo je úplne oukej a že všetci ostatní sú divní, chorí a problémoví. Nikdy sám by neprišiel nič riešiť,” uviedla špecialistka na duševné zdravie pre ereport.sk.

Psychologička by však premiérovi odporučila, aby neobviňoval ostatných a hľadal chyby vo svojej komunikácií či rozhodnutiach a zamýšľal sa nad nimi. ,,…skúmať konzistenciu toho, čo povedal pred týždňom a teraz alebo pred mesiacom a teraz,“ dodala.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: YT/Igor Matovič, FB/Úrad vlády SR