Manžel nebohej českej speváčky Ivety Bartošovej Josef Rychtář sa z vily exmanželky Dariny Novej odsťahoval potom, ako ho z nej už niekoľkokrát predtým vyhadzovala a jeho odchod by pravdepodobne onedlho odklepol i súd. Neodišiel však len tak jednoducho, nechal za sebou poriadny zmätok, ktorý teraz riešia policajti i hasiči!

Päťdesiatdeväťročný Rychtář odišiel z vily spolu so svojím Janom, ktorý stál vždy pri ňom. Starší syn ho však za svojho otca neberie už dávnejšie, keďže sa mu nepáčilo jeho správanie voči ich matke. K tomu, čo jeho otec urobil pri odchode, sa vyjadril takto: “Všetko sme samozrejme nahlásili polícii. Rozsudok bol jasný. Josef Rychtář mal priestory opustiť len s majetkom svojej firmy a rozhodne nemal právo demolovať náš majetok.” Predbežne bola škoda vyčíslená na 250-tisíc českých korún. Rychtář údajne poškodil kúrenie, odpojil kotol a čerpadlo v studni, vytrhol schránku či zdevastoval rozvody v dome. Syn je však hlavne rád, že už je z vily preč.

Bodku za svojím vyčíňaním však urobil zrejme tým, že znehodnotil vodu v studni. Susedia si myslia, že do nej vylial motorový olej. V utorok 27. marca boli na mieste hasiči, ktorí odobrali vzorky vody.

Rychtář, ktorý v dome na pozemku vily svojej ženy býval i podnikal, toto obvinenie však odmieta a tvrdí: “Nech naberú vodu zo studne, privezú mi ju a ja ju bez obáv vypijem. Nič som neotrávil! Nič som neurobil!” Výsledky vzoriek by mali byť známe až o niekoľko dní. Pred domom však stáli až tri hasičské autá, čo naznačuje, že voda nebola úplne v poriadku. Na jeho podiel vo firme bola podaná exekúcia kvôli vysokým dlhom. V súdnej dražbe ho odkúpila práve exmanželka Darina, ktorá sa už dlhšiu dobu snažila dostať ho preč zo svojho pozemku.

Josef Rychtář

Zdroj: blesk.cz, extra.cz | Foto: facebook