Zlatica Puškárová sa poriadne rozohnila na pálčivú tému, ktorá trápi väčšinou rodín na Slovensku. Po zverejnení jej jasného odkazu politikom sa strhla diskusia, kde jej ženy dávajú za pravdu.

Moderátorka Zlatica Puškárová sa momentálne popri výchove detí venuje opäť svojej práci v Televíznych novinách. Blondínke mimoriadne záleží na osude jej rodiny ale aj celej krajiny, ktorá sa podľa nej vôbec neuberá správnym smerom. Nedávno tiež zverejnila príspevok, v ktorom dáva budúcim mamičkám dôležitú radu.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti sa totiž rozohnila na pálčivú tému, ktorá Slovensko trápi a sužuje. Ženy sa obávajú rodiť deti z dôvodu finančnej neistoty a dôsledkom je starnutie obyvateľstva. Z tejto problematiky vidí Puškárová len jediné východisko a tým je zmena legislatívy. Svojich fanúšikov sa tak opýtala, či by privítali radšej predĺženie materskej dovolenky alebo citeľné zvýšenie materského príspevku.

V komentároch sa strhla diskusia, kde dali mamičky Zlatici za pravdu a drvivá väčšina by radšej uvítala zvýšenie príspevku, ktorý by im dovolil normálne žiť a pomýšľať aj na druhé či tretie dieťa: „Slovensko radikálne stárne‼️Rodí sa stále menej detí a nástroje štátu ako tento trend zastaviť každý deň na vlastnej koži prežívajú rodiny, mamičky/otcovia na materskej a rodičovskej 👨‍👩‍👧‍👦 Asi budete súhlasiť, že kľúčový je prechod z materskej na rodičovský príspevok, ktorý matky/otcovia poberajú viac ako dva roky. Finančný prepad po nástupe na rodičovský je obrovský‼️Rodičovský príspevok / v roku 2019 je 220,70 eur / je podľa mnohých rodín iba “almužna”, ktorá vyvoláva skôr obavy o existenciu ako istotu pokojného rodičovstva‼️Navyše prechod z materskej na rodičovský prichádza v čase, kedy je dieťa ešte veľmi malé….Mňa ako novinárku / aj mamu / zaujíma čo je podľa Vás lepšie? 🔺Predĺžiť poberanie materskej, alebo citeľne zvýšiť rodičovský príspevok???,“ pýta sa. Čo by ste navrhovali vy?

Zlatica posiela politikom jasný odkaz
Výška materského príspevku sa podieľa na starnutí obyvateľstva…

Zdroj │ Foto: Instagram