Prípad českej pašeráčky Terezy H. naberá na obrátkach. Blondínu zadržali 10. januára a od tej doby čaká v cele na svoj rozsudok. Rozhodla sa spolupracovať s políciou a zradila pár dôležitých mien z drogového gangu. Podľa jej právnika má šancu na oslobodenie!

Pakistanský právnik Čaudhrí Džavád Zafar prehovoril pre český denník “Blesk.cz” aké má Tereza šance na úspech a ako vidí jej osud. Dúfa, že sa mu podarí Češku oslobodiť, no nebude to ľahký prípad. Tiež dodal, že rozsudok pravdepodobne nepadne do leta, pretože sa v ich krajine budú konať voľby a ramadán, no vraj do konca roka sa rozhodne o jej osude.

Zafara kontaktovala samotná Tereza a je to vraj najlepší právnik v meste. O výške trestu však nechcel veľmi špekulovať, no trest smrti úplne vylúčil. Tiež naznačil, že by to bola možnosť úplného oslobodenia, vraj to záleží na schopnostiach advokáta. Musel by však preukázať pred porotou, že o drogách nevedela, čo nebude také ľahké.

V prospech blondíny hrá fakt, že spolupracuje s políciou, čiže by sa jej mohol trest skrátiť. Advokát tiež dodal, že si nemyslí, že by sa obvinená mohla vrátiť späť do ČR a odpykať si tam trest.

Zdroj: blesk.cz | Foto: Facebook