Vyšetrovanie smrti generála Milana Lučanského stále nie je ukončené. K prípadu sa vyjadril advokát rodiny pozostalých Miroslav Radačovský, ktorý priblížil, čo sa v prípade aktuálne deje. Podľa jeho slov existuje aj možnosť, že sa prípad už nikdy nepodarí objasniť.

Vyšetrovanie smrti Milana Lučanského stále pokračuje a nedávno prokuratúra vyhlásila, že chystá rekonštrukciu prípadu, ktorej sa má podľa všetkého zúčastniť aj Maroš Žilinka. Od tragickej smrti generála uplynul už rok a právny zástupca pozostalých prehovoril o tom, ako vyšetrovanie napreduje.

Vyšetrovanie nebolo ukončené, ešte sa budú, podľa toho, čo viem, vykonávať v tejto veci ďalšie úkony. To sa nedá rozhodnúť za tri dni alebo mesiac, v takej dôležitej veci,“ uviedol pre Nový Čas so slovami, že predložil 45 návrhov. „Malo by sa prísť k nejakému záveru, alebo aj nedôjsť, je teoreticky možné, že sa to nikdy nepodarí objasniť,“ myslí si. Vyjadril sa aj k spokojnosti rodiny s priebehom vyšetrovania: „Okrem zákonných povinností, teda že ich oboznamujem s každým úkonom, sa o tom, koľko to trvá, s nimi nebavím, lebo je to neprofesionálne. Ja zamestnávam ako europoslanec syna pána Lučanského Adama, ale s ním sa o nejakých osobných témach v tejto veci nerozprávam,“ objasnil.

Na sociálnej sieti sa pred pár dňami ale advokát rozohnil o čosi viac: „Smrť p. generála Lučanského je výsledkom neodborného, pomstychtivého politického besnenia súčasnej vládnej garnitúry za pomoci niektorých charakterovo nízkych a plných nenávisti médií, resp. ich redaktorov, samozvaných bielych vrán a podobných „ľudských bytostí“. Smrť prezidenta PZ SR a jeho poranenia počas obdobia, kedy bol v „opatere“ štátu, zostane navždy hanbou súčasnej vlády a jej podporovateľov, a to bez ohľadu na to, aké závery vyšetrovania budú,“ napísal v statuse.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Miroslav Radačovský • predseda strany Slovenský Patriot a europoslanec, Milan Lučanský