Rodák zo Žiliny vďaka svojej profesií veľmi veľa cestuje a je všeobecne známe, že jeho druhým domovom sa stalo Monako. No aj napriek tomu sa snažil prísť na Slovensko vždy, keď to bolo možné. Tentoraz však svojich fanúšikov poriadne sklamal.

Po tom, ako sa podarilo Petrovi Saganovi stať trojnásobným majstrom sveta, fanúšikovia očakávali, že sa zrealizuje poriadna oslava s priaznivcami spod Tatier tak ako to bolo v minulosti. To sa však nestalo.

Poslednou šancou, kde by mohli Slováci stretnúť nášho cyklistického hrdinu bolo udeľovanie cien pre najlepšieho cyklistu aj športovca. Peter však nepríjemne prekvapil fanúšikov, keď na sociálnej sieti oznámil oficiálne stanovisko, ktoré sa týkalo neúčasti pri udeľovaní cien Športovec roka a Zlatý pedál.

,,Ako však určite všetci viete, tento rok bol pre mňa a Katku po súkromnej stránke naozaj špeciálny, pretože sme dostali od života ten najkrajší darček, nášho syna Marlona. Veľmi sa z neho tešíme a užívame si každú chvíľku, keď môžeme byť všetci traja spolu. Život profesionálneho cyklistu je v mnohých ohľadoch špecifický, a to najmä kvôli neustálemu cestovaniu. Počas sviatkov by som chcel stráviť s Marlonom a s Katkou čo najviac času, pretože tieto momenty sú pre mňa naozaj vzácne,“ napísal na sociálnu sieť novopečený otecko.

Zároveň však poprial všetkým nominovaným veľa šťastia a snažil poďakovať aj fanúšikom za pochopenie. ,,Verím, že moji fanúšikovia vedia ako veľmi si ich vážim a som naozaj vďačný za ich priazeň a podporu. Dúfam preto, že pochopia moje dôvody, prečo som sa takto rozhodol.“

Zdroj: Facebook  |  Foto: Facebook