V stredu (12. októbra) sa vo večerných hodinách ozývali hlavným mestom výstrely. Tragédia si vyžiadala dve nevinné obete a postrelenú čašníčku. Zo začiatku sa hovorilo o žiarlivostnej scéne, ktorá bola spojená s neverou. Pravda je však omnoho krutejšia, keďže v centre mesta zabíjala čistá nenávisť.

K streľbe došlo pred klubom Tepláreň v Starom Meste, pričom nebolo žiadnym tajomstvom, že sa na tomto mieste schádza LGBT komunita. 18-ročný mladík vyjadril svoju nenávisť k spomínanej menšine hrozným spôsobom, keď zabil Matúša a Juraja. Čašníčka bola so strelným poranením hospitalizovaná. Polícia napokon našla útočníka mŕtveho, nakoľko spáchal samovraždu.

Na mieste sa hneď po streľbe nachádzal aj Radovan Bránik, ktorý je zakladateľom neziskovej organizácie Modrý anjel. Súčasťou mimovládky je aj tím krízovej intervencie, v dôsledku čoho prišiel pomôcť vystrašeným svedkom a priateľom obetí. Podľa jeho slov bol pripravený na tragédiu, akých zažil už stovky, no netušil, ako veľmi sa mýlil.

Obraz smutnej udalosti sa totiž začal meniť a stal sa pre odborníka jedinečnou skúsenosťou. ,,Na mieste bolo množstvo excitovaných (pozn. red. rozčúlených) a vydesených ľudí a po necelých dvoch hodinách snahy vyznať sa v zmäti neraz protichodných informácií som privolal kolegyňu a o chvíľu ďalšieho kolegu, pretože o zvyčajnej starostlivosti o trpiacich na mieste sa vykľula akútna potreba začať sa starať o bezpečnosť celej komunity. Tej ich, a nielen v túto noc, ale aj ráno a v ďalší deň a potom v piatok,“ otvorene napísal na sociálnej sieti.

Bránik sa taktiež domnieva, že nešlo o osobný útok, keďže vrah obete nepoznal. ,,…poznal len podnik, v ktorom sa schádzajú a mal ho dôkladne preskúmaný. Poznal počas opakovaných nenápadných obhliadok jeho slabiny, zraniteľnosti a aj správny čas pre úder,“ vysvetlil, pričom vrah mal spísať manifest s názvom ,,Volanie do zbrane“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Radovan Bránik  |  Foto: TV Markíza, FB/Radovan Bránik