Rana pod pás? Na verejnosť sa dostalo uznesenie so šokujúcimi detailmi!

Dátum:

Celé Slovensko momentálne ostro sleduje prípad Zuzany Plačkovej, ktorú v pondelok (27. septembra) zadržali elitní policajti z NAKA. Influencerka a podnikateľka bola následne obvinená vo viacerých priestupkoch, pričom momentálne čaká na ďalší postup vyšetrovateľa.

Zuzana Plačková a jej manžel René Strausz boli spolu s ďalšími osobami obvinení z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. V utorok (28. septembra) napokon uniklo uznesenie voči skupine, kde je uvedené, že manželia mali so spoločníkmi vykonávať koordinovanú trestnú činnosť od roku 2012!

„Zločinecká skupina v zložení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, pôsobiaca na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja, v čase od roku 2012 až po súčasnosť, vykonávali za účelom zisku, prostredníctvom vytvorenej infraštruktúry osôb, dovoz drogy zvanej kokaín a následne ju distribuovali cez sieť dílerov tejto zločineckej skupiny koncovým užívateľom drogy,“ uvádza sa v uznesení, ktoré zverejnil portál Topky.sk.

Kým bolo počas prehliadok zaistených deväť kilogramov omamných látok, z ktorých by bolo možné vyrobiť minimálne 90-tisíc jednorazových dávok drogy, vyšetrovateľ uvádza, že presné množstvo druhej látky nie je možné zistiť. Podľa polície mala Plačková s manželom v kauze pôsobiť na poste dílerov, pričom kokaín mali distribuovať nižšie postaveným dílerom alebo koncovým užívateľom.

Obaja mali figurovať ako „spojka“ do lepšej spoločnosti. Zločinecká skupina si mala v rámci predmetného prilepšiť o milióny eur. Influencerka a jej manžel vinu razantne odmietajú, avšak proti obvineným mali vypovedať dvaja od seba nezávislí svedkovia. Polícia ohľadom skupiny stotožnila osoby aj na základe odpočúvania a záznamu telekomunikačnej prevádzky. Koľko hrozí Zuzane za mrežami v prípade preukázania viny, sa môžete dočítať >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Topky.sk | Foto: tvnoviny.sk, IG/queen.plackova

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...