Politika Rana pod pás od Smeráčky pre Fica: Mala byť ticho, no povedala...

Rana pod pás od Smeráčky pre Fica: Mala byť ticho, no povedala … !

Aj napriek tomu, že sa na verejnosti neustále hovorí o konfliktoch vo vnútri koalície, či dokonca v zákulisí politickej strany Smer-SD, expremiér Robert Fico neustále trvá na tom, že je všetko v absolútnom poriadku. To mu však uverí len málokto z jeho voličov, keďže najnovšie mu podlomila nohy jeho vlastná kolegyňa, europoslankyňa Smolková.

Monika Smolková je poslankyňou európskeho parlamentu za stranu Smer-SD. V nadchádzajúcich voľbách však kandidovať nebude, keďže ju z kandidátky vyškrtol bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Zdá sa, že pre europoslankyňu nastanú ťažké časy, keďže verejne kritizuje stranu, ktorej je členkou.

Podľa jej názoru stratila značka Smer-SD na svojej prestíži a dôveryhodnosti. Taktiež je presvedčená, že je nutné dať priestor aj mladšej generácií. Neskôr priznala, že súčasného premiéra Petra Pellegriniho považuje za potenciálne nového predsedu Ficovej strany, ktorý by bol údajne perfektný.

Odo dňa, ako bol zavraždený Ján Kuciak († 27) a Martina Kušnírová († 27), sa Robert Fico neustále vyjadruje, že koalícia v poprave rozhodne nemá žiadne prsty. O to viac sú šokujúcejšie slová Smolkovej, ktorá tvrdí, že by sa Smer-SD mal ľuďom za vraždu mladej dvojice ospravedlniť. ,,Aj keď sme to priamo nezapríčinili, ale vytvorili sme možno možnosti pre tých ľudí, ktorí sú dnes už obžalovaní, obvinení z vraždy novinára a jeho priateľky,“ otvorene uviedla politička pre cas.sk.

Monika Smolková (naľavo) si vie Petra Pellegriniho predstaviť ako predsedu strany Smer-SD

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Monika Smolková, YouTube

Exit mobile version