Športový svet zasiahla ďalšia rana. Prvého októbra zomrela pri nešťastnom páde mladá šampiónka v lyžovaní († 22). Osudnou sa jej ale, paradoxne, nestala disciplína, ktorej sa venovala, ale bicyklovanie vo voľnom čase.

Športový svet sa musí zmieriť s ďalšou stratou. V utorok 1. októbra zomrela vo veku 22 rokov mladá športovkyňa z Kanady Mikayla Martin. Juniorská šampiónka v akrobatickom lyžovaní v skikrose však nezahynula počas pretekov či tréningov vo svojej disciplíne.

Osudnou sa jej stalo, paradoxne, bicyklovanie v jej rodnom meste Squamish v provincii Britská Kolumbia vo voľnom čase. Mikayla utrpela pád počas horskej túry, ktorý, žiaľ, neprežila. Napriek snahe záchranárov a rýchlemu prevozu do nemocnice sa ju nepodarilo oživiť. Mladá talentovaná lyžiarka získala titul juniorskej šampiónky minulý rok v Cardrone v Novom Zélande. Okrem toho sa dostala do top desiatky na FIS World Cup v rokoch 2018 a 2019.

Z tragédie je zdrvený starosta mesta Squamish Karen Elliott, rovnako ako aj prezident združenia Alpine Canada Vania Grandi: “Chceme vyjadriť úprimnú sústrasť rodičom Mikayly ako aj celej rodine a priateľom. Mikayla stelesňovala lásku k lyžovaniu a vášeň pre skikros a nedokážeme vyjadriť, ako veľmi bude chýbať,” uviedol podľa informácii PiqueNewsMagazine. Rovnako smutné slová jej adresovala aj rodinná známa: “Miki mala zlatú dušu, ktorá nedovolila ničomu stáť medzi ňou a jej snami. Bola inšpiráciou pre mňa aj deti a bude nám chýbať,” uviedla na Facebooku. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: piquenewsmagazine.com │ Foto: Twitter, Facebook/Kirsten Andrews, Mikayla Martin