Vážna dopravná nehoda sa udiala v sobotu 16. júna, keď auto vyletelo z cesty a následne zdemolovalo plynovú prípojku pred jedným z domov v Stupave. To však nebolo všetko.

Auto sa následne prevrátilo na strechu. Oznámenie o náraze vozidla do plynovej prípojky prijala polícia podľa slov hovorkyne KR PZ v Bratislave Lucie Mihalíkovej pred 3.20 h ráno. K dopravnej nehode došlo na Dlhej ulici v Stupave. Ihneď po prijatí oznámenia sa na miesto dostavili hliadky Policajného zboru a príslušníci Hasičského a Záchranného zboru, ktorí z dôvodu zisteného úniku plynu miesto a okolie zabezpečili. Za účelom ochrany života a zdravia boli na nevyhnutne potrebný čas evakuovaní obyvatelia 5 obytných domov a 3 rodinných domov.

„Po príjazde na miesto zásahu hasiči zistili, že ide o dopravnú nehodu osobného motorového vozidla, ktoré narazilo do plynovej prípojky pred rodinným domom a prevrátilo sa na strechu. Hasiči preto evakuovali 21 ľudí z blízkych domov do prítomného hasičského evakuačného autobusu,“ informujú tvnoviny.sk. 

„Podľa doterajších informácií vodič osobného motorového vozidla zn. VW Passat (EČV SE) z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do plynovej prípojky a následne aj do stĺpu telefónneho vedenia. Po dopravnej nehode si nesplnil povinnosti účastníka dopravnej nehody a z miesta nehody ušiel. Policajti na základe vykonanej operatívno-pátracej činnosti v krátkom čase na osobnej slobode obmedzili 22-ročného muža a za účelom vykonania potrebných procesných úkonov ho eskortovali na príslušné policajné oddelenie,“ informovala Lucia Mihalíková z KR PZ v Bratislave.

Bližšie okolnosti tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania

Zdroj: KR PZ Bratislava, tvnoviny.sk | Ilustračné foto: hitky.sk