Len pred okamihom upovedomila polícia Slovenskej republiky verejnosť o smrteľnej dopravnej nehode, ku ktorej došlo v Trnavskom kraji. Vinou nezodpovedného šoféra vyhasol život mladej spolujazdkyne, ktorá svojim zraneniam podľahla v nemocnici.

V pondelok (24. apríla), krátko pred šiestou hodinou ráno, došlo na ceste z mesta Vrbové na obec Krajné k fatálnej dopravnej nehode. 20-ročný vodič vozidla značky Audi A6 zišiel z doposiaľ nezistených príčin pri prejazde ľavotočivej zákruty z cesty a narazil do stromu. V aute sa nachádzal spolu s mladou spolujazdkyňou, pričom obaja utrpeli zranenia.

Žena bola v kritickom stave urýchlene transportovaná do piešťanskej nemocnice, kde však svojim zraneniam podľahla. “Policajti vodiča podrobili dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 0,71 promile. Na mieste mu zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Presné príčiny a okolnosti nehody sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania,” uviedla k tragickému prípadu hovorkyňa Zlatica Antalová.

Zároveň upozorňuje mladých a menej skúsených vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a samozrejme, aby v žiadnom prípade nesadali za volant pod vplyvom alkoholu alebo drog. “Život a zdravie musia byť vždy na prvom mieste. Myslite na to, že kvôli jednej frajerine vám môžu zostať nočné mory a výčitky svedomia za zmarený ľudský život až do konca života,” dodala hovorkyňa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol/TT kraj