Súkromná stredná škola v Trebišove sa postarala o slovenský unikát, keď všetci žiaci prvého ročníka v koncoročnom hodnotení prepadli! Momentálne je tak inšpekciou riešený postup školy, ktorá je upodozrievaná zo snahy zarobiť na školských normatívoch.

Televízia JOJ informovala verejnosť o kurzióznom prípade z Trebišova, kedy všetci žiaci, ktorí nastúpili na Súkromnú strednú odbornú školu, nesplnili podmienky na prechod do druhého ročníka. Prváci sa počas prvej vlny pandémie koronavírusu údajne nemali ako učiť dištančnou formou a práve z tohto dôvodu neprešli cez komisionálne skúšky. „Aktuálny počet žiakov školy k dnešnému dňu je 593. Prvý ročník navštevuje 593 žiakov,“ uviedlo vedenie školy pre TV JOJ, pričom práve rodičia a plnoletí žiaci požiadali o povolenie zopakovať si ročník.

Kým študenti patria podľa výkazov a štipendii k špičkovým žiakom, zariadenie taktiež inkasovalo na uplynulý kalendárny rok dotáciu z ministerstva školstva v sume viac ako 1,5 milióna eur. Vzhľadom na viaceré problémy však Štátna školská inšpekcia, ktorá momentálne celý prípad preveruje, už počas letných prázdnin navrhovala predmetnú strednú školu zrušiť. „Oslovené školy v okrese, ktoré vzdelávajú žiakov v daných odboroch, nedokážu kapacitne zabezpečiť všetkých žiakov našej školy,“ poskytla stanovisko škola.

„Aby to konečné rozhodnutie naozaj bolo právoplatné a aby sa nestalo to, že to rozhodnutie by niekto spochybňoval – to, že daná škola by mala byť vyradená zo siete,“ uviedol k správnemu predmetnému konaniu, ktoré začalo 5.10.2020, minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ