V strane Hlas majú zrejme jednotliví členovia rôzne názory na očkovanie proti Covidu. Len pred pár hodinami Richard Raši kritizoval nízku mieru zaočkovanosti, no Peter Pellegrini vakcínu zatiaľ odmieta. Starosta Branislav Becík sa dokonca zúčastnil štvrtkového protestu v Bratislave.

Len pred pár hodinami usporiadala mimoparlamentná strana Hlas tlačovú besedu, na ktorej Richard Raši kritizoval nízku mieru zaočkovanosti na Slovensku. Ich líder Peter Pellegrini sa pritom zatiaľ sám zaočkovať nedal s vysvetlením, že si nechal po prekonaní Covidu urobiť test na protilátky. Starosta Branislav Becík z Hlasu sa dokonca rozhodol zúčastniť štvrtkového protestu pred Prezidentským palácom.

Ako ale tvrdí, na proteste nebol ako starosta ani politik: „Dnes som sa zúčastnil protestu v Bratislave proti pandemickým opatreniam a vláde SR – nie ako politik a ani ako starosta jednej z najväčších obcí na Slovensku. Prišiel som podporiť tento protest ako občan Slovenskej republiky a otec troch malých detí. Ja osobne nie som žiadny antivaxer,“ píše na sociálnej sieti.

Becík uviedol, že protestujúci vyšli do ulíc preto, že majú strach a nemajú dostatok informácií. Je presvedčený, že účinky vakcíny nie sú také, ako boli spočiatku uvádzané: „Dnes sa už oficiálne na zahraničných blogoch a v zahraničnej tlači dočítame, že účinky vakcíny nie sú také, ako sa od začiatku prezentovali… Čo je na tom, že títo ľudia, ľudia ako vy a ja čakáme či vakcíny, za ktoré nenesie zodpovednosť výrobca ani politici – ktorí nám ju nasilu nútia, nebude mať po určitom čase závažné vedľajšie – neželané účinky. Každý jeden z nás má právo a hádam aj povinnosť vziať zodpovednosť za seba a svoje zdravie do vlastných rúk… Sme ľudské bytosti, nie sme len čísla v štatistikách!“ dodáva v statuse.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Branislav Becík, YT/HNtelevízia