Nákupné reťazce Kaufland a Lidl zavádzajú na všetkých svojich slovenských prevádzkach nákupné hodiny pre seniorov. Nakoľko sú najrizikovejšou skupinou v súvislosti s ochorením koronavírus, týmto opatrením im mienia vyjsť v ústrety.

Vedenia spoločností Lidl a Kaufland prišli k zásadnému rozhodnutiu. Vzhľadom na skutočnosť, že seniori patria k najrizikovejšej skupine pacientov ochorenia koronavírus, v časoch od 13:00 do 14:30 budú určené ich predajne predovšetkým pre nich. Oba reťazce si uvedomujú, že nie je v ich silách ustrážiť situáciu ohľadom dodržiavania tohto opatrenia, a preto vyzývajú občanov k súčinnosti. Kým na Slovensku nebol vek seniorov ohľadom žiadosti nijak špecifikovaný, v Českej republike zaviedli prednostné nakupovanie v predajniach potravín pre ľudí nad 65 rokov v časoch od 10:00 do 12:00.

Kaufland

“Kvôli ochrane tej najohrozenejšej skupiny zákazníkov sme sa rozhodli na našich predajniach zaviesť nákupné hodiny pre našich seniorov. Každý deň medzi 13:00 a 14:30 sú naše predajne určené hlavne pre nich. Nie je v našej moci zabezpečiť dodržiavanie tohto opatrenia, preto buďme ohľaduplní. Naplánujme si svoje nákupy na iný čas a tým ich chráňme. Ďakujeme,” uvádza vo svojom vyjadrení nákupný reťazec.

Lidl

“Buďme k sebe v týchto náročných časoch ohľaduplní a chráňme seba a svojich najbližších. Zaviedli sme prednostné nakupovanie pre seniorov, ktorí su najohrozenejšou skupinou. Každý deň od 13:00 do 14:30 vo všetkých našich 142 predajniach. Nie je však v našich silách zabezpečiť dodržiavanie tohto odporúčania, preto vás prosíme o ohľaduplnosť, chráňme tých najzraniteľnejších. Ak nepatríte do tejto skupiny, nakúpte si prosím v inom čase. Ďakujeme!” vyzýva svojich zákazníkov aj Lidl.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Kaufland SR, Lidl Slovensko