Zuzana Čaputová bola pred pár týždňami na oficiálnej návšteve vo Vatikáne, kde navštívila pápeža Františka. Na oplátku ho taktiež pozvala do našej krajiny. Pápež pozvanie prijal, v dôsledku čoho sa Slovensko po 18 rokoch dočká návštevy hlavy katolíckej cirkvi.

Pápež František sa zdrží na Slovensku od 12. do 15. septembra. V priebehu troch dní navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín, kde bude slúžiť bohoslužby a stretne sa s veriacimi. Oficiálneho podujatia na počesť Svätého Otca sa bude môcť zúčastniť viac ako tisíc ľudí.

Minister zdravotníctva oznámil, že počas návštevy 84-ročného pápeža sa na Slovensko bude upierať zrak celého sveta, v dôsledku čoho by mali Slováci naplno využiť jeho prítomnosť. Vladimír Lengvarský zároveň upozornil, že podmienkou účasti svätých omší a ďalších podujatí bude plná zaočkovanosť. ,,Týmto chceme dosiahnuť, aby návšteva Svätého Otca na Slovensku bola duchovným zážitkom pre čo najväčší počet ľudí,“ vysvetlil na tlačovej konferencií.

Arcibiskup Stanislav Zvolenský poprosil ľudí, aby podmienku zaočkovanosti brali ,,v dobrom“. ,,Bolo nám komunikované, že z bezpečnostného hľadiska je to jediný reálny spôsob, ako počet účastníkov radikálne neobmedzovať,“ uviedol Zvolenský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: Twitter, YT/Denník N