Vlna nespokojnosti zo strany Slovákov natoľko rastie, že sa už o pár dní bude konať protest proti obmedzeniam, ktoré sú spojené s bojom proti koronavírusu. Koalícia sa tak musí pripraviť na protestujúcich, ktorí sú ochotní riskovať vysoké sankcie, keďže je stále vyhlásený núdzový stav.

V utorok (17. novembra) sa má v Bratislave uskutočniť protivládny protest, ktorý začne na Hlavnej stanici. Slováci chcú prejaviť svoj nesúhlas so zavedenými opatreniami, ktoré obmedzujú ich slobodu. Podporu našli dokonca aj u opozičnej strany Smer-SD. ,,My prídeme,“ spoločne hovoria vo videu členovia kedysi vládnucej strany.

Koalícia by tak mala mať oprávnené obavy, keďže hromadný protest môže vyvolať ešte väčšie napätie v spoločnosti. Pohoršenie neskrýval ani minister obrany Jaroslav Naď, ktorému prekáža hlavne konanie jeho opozičných kolegov. ,,Ak bývalí premiéri ,,burcujú“ ľudí, aby nedodržiavali zákon, tak to znamená, že sa veľmi boja,“ uviedol na tlačovej konferencií.

Na plánové zhromaždenie zareagoval aj minister vnútra Roman Mikulec. Ľudí, ktorí sa chcú zúčastniť demonštrácie, vyzval, aby ,,mali rozum“ a nesnažili sa ešte viac zhoršovať epidemiologickú situáciu v krajine. Upozornil, že protestujúcim počas núdzového stavu hrozia dvojnásobné sankcie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: domov.sme.sk, dennikn.sk  |  Foto: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj, Roman Mikulec-minister vnútra SR, YT/POSTOJ TV, Braňo Závodský Naživo