Len pred pár dňami siahol Real hlbšie do vrecka a za 30 miliónov kúpil španielskeho útočníka Alvára Moratu, ktorý sa tak vrátil do Madridu po dvoch rokoch. 23-ročný Španiel je oproti najnovšej akvizícií starým pánom. Nová posila má sotva osemnásť!

Reč je o megatalente paraguajského futbalu, ktorým je Sergio Diaz. Sergio ako Segio? Možno, zatiaľ je mladý Paraguajčan len označovaný za podobný typ futbalistu akým je slávny Sergio Aguero.

Kto je Sergio Diaz?

Futbalista narodený 5. marca 1998, ktorý za Cerro Porteňo nastúpil v zápase najvyššej domácej súťaže už ako 16-ročný, keď mal sedemnásť, strelil gól vo veľkom derby a celkovo si vo svojej prvej sezóne pripísal na konto hneď 8 presných zásahov. Medzičasom si zahral za reprezentáciu do 20 rokov a dokonca aj do 23 rokov, čo je na 18-ročného hráča slušná vizitka. Real zaňho zaplatil 5 miliónov eur.

Momentálne začne trénovať s B-tímom Realu, no v priebehu sezóny by mal dostať šancu aj v prvom tíme. Samozrejme, ak sa ukáže v dobrom svetle. Real mal totižto v tejto sezóne občas v ofenzíve problémy. Ani nie tak s tým, že by góly nestrieľal, no pri absencií Benzemu mali problémy nájsť vhodnú náhradu na hrot útoku a tak bolo všetko na pleciach hviezdnych krídelníkov Balea a Ronalda.

Zdroj: eurofotbal.cz | Foto: Facebook