V utorok večer začala televízia Markíza vysielať dlhoočakávanú reality šou Ostrov, ktorá zaznamenala v zahraničí obrovské úspechy a dokonca ju časopis Time zaradil medzi 100 najlepších TV šou všetkých čias!

Po náročnom kastingu vybrali tvorcovia 22 najodvážnejších, ktorí sa vybrali na opustený a izolovaný ostrov na Filipínach, aby zabojovali o rozprávkovú výhru 100 tisíc eur. Súťažiacich rozdelili do dvoch tímov, konkrétne dvoch kmeňov: Pula a Asul. A práve tieto dva kmene budú medzi sebou navzájom súperiť.

[sociallocker]Relácia sa ešte len začala a už sa pekne začínajú vykreslovať povahy jednotlivých súťažiacich, ktorí budú pod veľkým psychickým tlakom, nakoľko sa na ostrove musia o seba postarať úplne sami. Musia si postaviť prístrešok, nájsť pitnú vodu, potravu, suché drevo či založiť svojpomocne oheň. Nie je to však také jednoduché akoby sa mohlo zdať. Od začiatku sa stretávajú s množstvom prekážok, ktoré vyostruje ich vzťahy.

V kmemi Asul sa vodcovskej úlohy chytil sám od seba intelektuál Richard “Rišo” Beňa, ktorý sa momentálne venuje v reálnom živote štúdiu kvantovej fyziky. Po príchode na ostrov začal “svoj” tím okamžite komandovať a na všetko sa začal sťažovať. Pritom sám ruku k dielu veľmi ani nepridal. Vybral sa do pralesa hľadať drevo, nakoľko podľa neho sa malo začať najskôr s rozložením ohňa a až následne stavbou prístrešku. Z “prechádzky” sa však vrátil s prázdnymi rukami so slovami, že na ostrove nie je žiadne suché drevo. To ostatných vytočilo a akási tichá vojna sa mohla začať. Nuž, Richard si to zjavne hneď na začiatku u ostatných poriadne pokazil.

Zdroj: TV Markíza | Foto: Instagram
[/sociallocker]