Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk uskutočnili výskum, ktorý sa týkal aktuálneho hodnotenia pôrodníc zo strany samotných rodičiek, ale aj uznávaných expertov. Vďaka jednotlivým názorom tak vznikol rebríček najlepších pôrodníc na Slovensku.

Od augusta minulého roka do konca mája tohto roka bol zrealizovaný výskum. Každá z rodičiek bola oslovená zodpovedať 14 otázok, ktoré sa týkali starostlivosti o ženu počas a po pôrode, ako i na starostlivosť o bábätko. Súčasťou výskumu však mohli byť aj ženy, ktoré boli v minulosti hospitalizované v slovenských pôrodniciach. Od februára 2011, kedy táto myšlienka vznikla, ohodnotilo svoju pôrodnicu viac ako 25 000 mamičiek.

Na základe odpovedí rodičiek a analýzy expertov vzniklo niekoľko rebríčkov v súvislosti s pôrodnicami. Dotazníky však zároveň preukázali, že každá piata matka odchádza z pôrodnice, pričom sa jej nedostalo podpory a edukácie v dojčení. Novorodenci sú tak vo väčšine prípadov dokrmovaní umelým liekom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tehotenstvo.rodinka.sk  |  Foto: Pixabay