Viac ako sto jazdcov prišlo s odhodlaním pokoriť legendárny kopec
Viac ako sto jazdcov prišlo s odhodlaním pokoriť legendárny kopec

V sobotu 24. 9. 2016 sa Red Bull Get on Top po trinástich rokoch opäť vrátil domov. Viac ako sto špičkových jazdcov sa prišlo pokúsiť zdolať legendárny a nekompromisný kopec. 

Po trinástich rokoch sa na legendárnom kopci odohrali ďalšie nekompromisné vertikálne preteky, ktorých sa zúčastnilo 123 jazdcov. Špičkoví pretekári prišli nielen zo Slovenska ale aj Poľska a Čiech. Hoci ráno to vyzeralo tak, že počasie nebude jazdcom veľmi priať, veľká hmla sa postupne vytratila a pretekári sa mohli pustiť do pokorenia poriadne strmého svahu.

Kopec prišiel skúsiť pokoriť aj Štefan Svitko
Kopec prišiel skúsiť pokoriť aj Štefan Svitko

Prvých 50 metrov bolo endurocrossových a každý jazdec mal minútu na to, aby ho zdolal. Ak sa to niekomu nepodarilo, automaticky bola jeho jazda ukončená. Druhú časť už tvoril samotný svah, na ktorom bolo niekoľko prekážok v podobe veľkých skál či brvien. Nekompromisne a bez rozdielu potrápili každého jazdca umelé prekážky a technicky náročná trať.

Strmý svah bol technicky náročný a jazdcov poriadne potrápil

Prvé miesto si na strmom kopci vyjazdil skúsený rider zo Slovenska Thomas Hostinský. Na štart sa postavili aj dve ženy, ktoré predviedli veľmi pekný výkon. Všetkým zúčastneným jazdcom patrí obrovský obdiv, že sa vôbec odvážili vyjsť na tento strmý kopec, ktorý so sebou prinášal mnohé riziká a už na prvý pohľad pôsobil priam strašidelne.

Pre jazdcov bolo pripravených mnoho umelých prekážok
Pre jazdcov bolo pripravených mnoho umelých prekážok

Víťazovi samozrejme gratulujeme a tešíme sa na ďalšie podujatie plné adrenalínu, hukotu motorov a vzduchu s prímesou kvalitne vypáleného benzínu.

Zdroj: redbull.com | Foto: autor