Známa redaktorka Zuzana Kovačič Hanzelová (30) verejne priznala problém, na ktorý dodnes nikto neupozornil aj napriek tomu, že obťažovanie žien je dnes čoraz menším tabu. Sama sa totiž stala zákazníčkou istej taxi služby, ktorá zrejme ignoruje ochranu osobných údajov.

Hanzelová nedávno využila ponuku taxislužby pod názvom Taxify, pričom nič nenasvedčovalo tomu, že by niečo nebolo v poriadku. O pár dní jej však zavolal vodič, ktorý ju vyzdvihol s vyjadrením, že má pre ňu námet na článok. To jej prišlo zvláštne, keďže mu telefónne číslo nedávala.

Vyvolalo to v nej zvedavosť a pri najbližšej jazde sa spýtala na túto vec iného vodiča. „Prezradil, že každý vodič vidí číslo zákazníka. Mladé ženy sa mu sťažovali, že im taxikári vyvolávajú, esemeskujú a chcú ísť s nimi na drink,“ napísala na sociálnej sieti redaktorka, pričom sa zaujímala o to, či aj niekto iný má rovnakú skúsenosť.

Ani samotná Zuzana však nečakala, že ju budú kontaktovať viaceré ženy, ktoré boli obťažované cez sms-ky či telefonáty okamžite po tom, čo využili služby Taxify. Spoločnosť sa však bráni vyjadrením, že zachováva mlčanlivosť o osobných údajoch zákazníkov a tieto prípady sú ojedinelé.

Isté však je, že je porušená ochrana osobných údajov, o čom svedčia aj správy, ktoré redaktorke poslali ďalšie zákazníčky ako dôkaz. ,,Za mňa je to príbeh, ktorý sa končí tým, že si dnešným dňom appku Taxify odinštalovávam a nebudem ju používať,“ dodala na záver Hanzelová.

Zákazníčky zverejnili správy od taxikárov

Zdroj: Facebook/Zuzana Kovacic Hanzelova  |  Foto: Facebook/Zuzana Kovacic Hanzelova, Facebook/Taxify