Obľúbená športová redaktorka RTVS sa pracovne zúčastnila zápasu hokejovej Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Popradom. Iba pár minút pred tým, ako sa chystala na živý vstup, ju však nešťastne zasiahol puk. Jej zranenie bolo natoľko vážne, že sa okamžite musela presunúť do nemocnice.

Barbora Žiačiková sa počas nedeľného zápasu (8.12.) nachádzala na striedačke, kde si pripravovala poznámky pre živý vstup televízie RTVS. Z hokejky obrancu Jána Brejčáka však vystrelil puk tak nešťastne, že redaktorku trafil priamo do tváre. ,,…mala som sklonenú hlavu aj zrak. Nesledovala som až tak pozorne dianie na ľade. Puk som zaregistrovala až v tesnej blízkosti tváre,“ uviedla pre cas.sk.

Strela pukom jej spôsobila zlomenú kosť, podliatiny, zašité obočie a otras mozgu. V blízkej budúcnosti dokonca musí podstúpiť operáciu. Hokejistu tento incident natoľko mrzel, že sa rozhodol blondínku kontaktovať, a dokonca ju v bystrickej nemocnici prekvapil nečakanou návštevou.

Brejčák sa snažil nehodu “vyžehliť“ dresom, kyticou kvetov a bonboniérou. Barboru to veľmi potešilo, keďže také gesto vôbec nečakala. Športovcovi nič nezazlieva, pričom si je vedomá, že išlo o nehodu. Zároveň je rozhodnutá dať sa čo najrýchlejšie dokopy. ,,Som v najlepších rukách a všetko bude super! Nie hneď, ale bude. Sľubujem, že budem späť v stopercentnom stave, ale už len v ružovej prilbe,“ zavtipkovala redaktorka na sociálnej sieti, pričom zverejnila zábery z exkluzívnej návštevy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Detail zraneného oka redaktorky si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj | Foto: Facebook/Barbora Žiačiková