Začiatkom júla vystúpi v Žiline metalová legenda Iron Maiden, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie heavy metalové skupiny súčasnosti. Tak, ako v roku 2013, aj teraz sa proti tomuto podujatiu postavila cirkev, ktorá koncert odsúdila a žiada jeho zrušenie.

Rehoľníci Spoločnosti sv. Bazila Veľkého rozposlali niekoľkým inštitúciám listy, v ktorých vyzývajú kompetentných, aby zrušili koncert anglickej metalovej skupiny Iron Maiden. Pokúšali sa už o to v roku 2013, kedy mali vystúpiť na festivale Topfest, no vtedy sa im svoje presadiť nepodarilo.

Listy, ktoré majú zverejnené na svojej internetovej stránke, posielali napríklad predsedovi Žilinského samosprávneho kraja, primátorovi mesta Žilina, ministrovi kultúry, rímskokatolíckej cirkvi, na obecný úrad Dolný Hričov či na Žilinské letisko. V listoch sa odvolávajú na to, že heavy metalová hudba má korene v šamanských woodoo rituáloch a podporuje šírenie nemravnosti, násilia, užívania drog, ale vedie aj k samovraždám. Podľa rehoľníkov bude miesto konania vystavené satanizácii národa, nakoľko rocková hudba je dielom Božieho nepriateľa, diabla.

Ak ste boli niekedy na koncerte tejto legendy, určite ste si všimli, že počas vystúpenia neprišlo o život žiadne živé stvorenie, ktoré by skupina obetovala diablovi, nepálila sa biblia či nejakým iným spôsobom nelákali fanúšikov na vyznávanie satana. Koncert ako každý iný, s vynikajúcimi efektami, skvelým speváckym výkonom a hudbou.

Samozrejme, ak sa niekomu takýto štýl hudby nepáči a uprednostňuje iný žáner, je to jeho rozhodnutie, veď každému z nás sa páči niečo iné. Rehoľníkom teda odporúčame, aby si pustili cirkevnú, duchovnú hudbu, v ktorej sa budú určite dostatočne vyžívať.

Zdroj: spolocnostsbm.com | Foto: Youtube