Uplynuli už tri mesiace od vraždy novinára Janka Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej. Počas vyšetrovania sa neustále objavujú nové skutočnosti, pričom v týchto dňoch pomohla rekonštrukcia vraždy, ktorá priniesla prekvapivé výsledky. Nové poznatky polície prezradila Zlatica Kušnírová, ktorá bola tiež na mieste činu.

Vo Veľkej Mači sa pred pár dňami uskutočnila rekonštrukcia vraždy, ktorá trvala približne päť hodín. Na mieste činu sa nachádzala aj matka zavraždenej, Zlatica Kušnírová a otec zosnulého novinára Ján Kuciak starší. Obaja sledovali expertov z balistiky, chémie a súdnych znalcov.

Preukázalo sa, že vrah bol pred streľbou minimálne hodinu na pozemku. Zrejme videl ako Martina odišla vyzdvihnúť Jána a tiež ako sa vrátili. Polícia predpokladá, že sa ukrýval za kuchyňou a zaútočil až neskôr, keďže snúbenci sa už nachádzali v domácom oblečení.

Najväčší zvrat však prišiel, keď Kušnírová médiám prezradila, že jej dcéra bola prvou zavraždenou, pričom vstupnú ranu mala v koreni nosa. Kuciak bol nájdený na schodoch do pivnice, pričom ho vrah zastrelil z bezprostrednej blízkosti. Dostal dve rany do hrude. Rodičia priznali, že videli aj fotografie tiel z miesta činu, no boli radi, že boli čiernobiele, čo aspoň trošku pomohlo pri hrozivom pohľade na ich deti.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: facebook, youtube, markiza.sk