Český herec a producent Jiří Pomeje (†54) posledné dva roky bojoval so zákernou rakovinou, no jeho zdravotný stav bol natoľko vážny, že 26. februára zomrel. Umelec si bol vedomý hrozivej diagnózy, ktorá ho neraz dostala na pokraj smrti, pričom sa nevzdával a tvrdo bojoval až do samého konca.

V stredu 6. marca sa v Budějovickom krematóriu konala rozlúčka s českým hercom a producentom Jiřím Pomejem († 54). Smútočnej udalosti sa zúčastnili stovky ľudí, no väčšina sa ani nedostala do priestorov, a tak jednoducho odišla. Obradnou miestnosťou následne začala znieť hudba z filmov, na ktorých v minulosti herec spolupracoval.

Keď však známe skladby dohrali, prišiel nečakaný šok. Smútiaci dav sa totiž začal rozchádzať, pričom nezaznel žiadny prejav od rodinných príbuzných či priateľov. Neprišlo na emotívne spomínanie či odkazy do neba, a dokonca ani Jiřího najlepší kamarát Pavel Pásek neprehovoril, len na začiatku poznamenal, že by si zosnulý herec prial, aby to bol poriadny cirkus, čo sa však rozhodne nestalo.

Zdeněk Troška sa tiež zúčastnil rozlúčky s Jiřím
Vdova Andrea prišla ruka v ruke s hercovou sestrou
Celý pohreb netrval ani 20 minút

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: YouTube, tv.idnes.cz