Slovenský stopér či ľavý obranca Dávid Hancko sa v mladosti nepresadil v talianskej Fiorentine, no v Sparte Praha reštartoval svoju kariéru a v sezóne 2022-23 sa stal oporou Feyenoordu.

Nik neodohral za holandský veľkoklub viac zápasov ani minút, v aktuálnej sezóne hral zase vždy, keď mohol. Stal sa z neho líder a stále častejšie je spájaný s prestupom do nejakého veľkoklubu. Nech to bude kamkoľvek, takmer určite to bude rekordný prestup v histórii slovenského futbalu. Ten doposiaľ drží 37-miliónový Milan Škriniar.

→ Najväčší suverén Európy

Prečo má mať čoskoro 26-ročný rodák z Prievidze takú vysokú hodnotu? Hrá v poprednom holandskom klube, má dlhodobý kontrakt, podáva stabilné a veľmi kvalitné výkony, súčasný futbal sa zmenil a obrancovia schopní hrať na kraji i v srdci defenzívy, obzvlášť ľaváci, sú mimoriadne cenný. Navyše, jeho devízou je aj ideálny vek na veľký prestup.

TOP 5 adeptov na jeho zisk

Všetko sú to len špekulácie, no založené na predpokladoch, ktoré ho skutočne môžu spojiť s danými klubmi, či už v januári, alebo behom leta 2024.

2Atlético Madrid

Španielsky veľkoklub má pomerne starý tím a niekedy hráva aj na troch stopérov. Tréner Diego Simeone navyše chválil Hancka aj po vzájomných dueloch vrámci Ligy majstrov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Atlético de Madrid (@atleticodemadrid)