Politická strana OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (skr. OĽaNO) sa v posledných týždňoch otriasa v základoch. Viacerým politikom totiž došla trpezlivosť s predsedom strany Igorom Matovičom, ktorý sa rád prezentuje kontroverznými prejavmi. Doplatil na to odchodom hneď piatich kolegov.

V polovici júna padlo oficiálne rozhodnutie zo strany piatich politikov, ktorí boli členmi strany OĽaNO. Verejne vyhlásili, že nebudú kandidovať v parlamentných voľbách za uvedenú stranu. Konkrétne išlo o Veroniku Remišovú, Elenu Červeňákovú, Soňu Gaborčákovú, Annu Verešovú a poslanca Jozefa Lukáča.

Skupina politikov tak ukončila spoluprácu so stranou ešte na začiatku kampane pred nadchádzajúcimi parlamentným voľbami. Najväčší otáznik však visel nad Remišovou, keďže sa špekulovalo, že Matovičovi dala košom kvôli novo-založenej strane Andreja Kisku.

Pred pár dňami sa nakoniec všetky dohady potvrdili. ,,V novej strane “Za ľudí“ je tím, ktorý má energiu a skúsenosti, aby dokázal pohnúť s problémami, ktoré trápia Slovensko. Preto som sa k nim rozhodla pridať a ďalej bojovať proti korupcií a za spravodlivosť pre všetkých,“ nechala sa počuť Veronika, ktorá sa oficiálne stala členkou strany “Za ľudí“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Veronika Remišová-Za ľudí  |  Foto: Facebook/Veronika Remišová-Za ľudí, Facebook/Andrej Kiska-Za ľudí, Facebook/Robert Fico, YouTube