Poslanci prevažne zo Smeru na čele s Robertom Kaliňákom podali na Ústavný súd návrh, ktorým sa snažia poukázať na „kruté a nehumánne paragrafy“ odoberajúce obvineným všetok majetok. Na tento počin zareagovala ministerka Veronika Remišová.

Tridsiati poslanci prevažne zo Smeru sa podpísali pod návrh, ktorým upozorňujú na nehumánnosť paragrafov, ktorými môžu sudcovia uvaliť na obvinených trest prepadnutia majetku. Kaliňák je presvedčený, že ide o krutý postup a páchateľovi by sa mal zhabať len majetok, ktorý preukázateľne pochádza z trestnej činnosti. Zákon však platí 10 rokov a je zaujímavé, že sa politici začali o trest prepadnutia majetku zaujímať až teraz. Svoje si o tom myslí Veronika Remišová.

„Vystrašení Fico, Kaliňák a poslanci Smeru: Trest prepadnutia majetku zrazu pokladajú za “krutý a nehumánny”. Kaliňák, Fico a poslanci Smeru sú evidentne vystrašení z aktuálnej nezávislej práce polície a prokuratúry. Po desiatich rokoch sa prebrali a na Ústavnom súde napadli ustanovenia trestného zákona, podľa ktorých majetok tých, ktorí páchajú organizovaný zločin či veľkú korupciu, má prepadnúť štátu. Je to vraj kruté, nehumánne a nespravodlivé,“ uviedla pobavene.

Podľa Remišovej je pravdepodobné, že Smer má s týmto zákonom problém po prijatí Kolíkovej zákona, ktorý sťažil prepísanie majetkov na blízke osoby. „Už nie je také ľahké prepísať miliónové majetky na príbuzných a známych tak, aby po rozsudku páchateľom neprepadlo nič. Dôsledne zaistený majetok následne môže na rozdiel od minulosti po rozsudku prepadnúť štátu. Toto je problém, ktorý v tejto ťažkej dobe trápi pánov zo Smeru. Nie je to pandémia, s ktorou bojujeme už takmer rok. Nie sú to odhalenia o infiltrácií mafie do štátu. Trápi ich, že štát bude efektívnejšie a účinnejšie bojovať proti mafii… Názor na túto iniciatívu pánov zo Smeru si urobte sami,“ dodáva so slovami, že táto zákonná metóda zaberá aj v iných krajinách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Veronika Remišová, RTVS