Veronika Remišová sa stretla v nedeľnej politickej diskusnej relácií televízie TA3 s predsedom Smeru Robertom Ficom. Medzi obomi politikmi to poriadne vrelo a podpredsedníčka vlády naložila expremiérovi tak, ako snáď ešte nikdy.

V politickom súboji predstaviteľov strán Za ľudí a Smeru sa debata začala poriadne vyostrovať, a to najmä pri tematike zatýkania či obviňovania vysokých funkcionárov. Fico už dlhšie tvrdí, že ide o politických väzňov, ktorí sú vo väzbe na základe slov pár kajúcnikov. Tieto slová však vyvrátila prokuratúra na nedávnej tlačovej besede, kde poukázala, že sa samostatne priznalo 10 z 18 obvinených osôb. NAKA v piatok predviedla aj exnominanta Smeru na šéfa Finančnej správy Františka Imréczeho a ďalších 8 známych ľudí.

Rovnako odmietavo sa k jeho slovám postavila aj Remišová, ktorá ho zotrela priamo pred kamerami: “Vláda dostala mandát na to, aby očistila Slovensko od korupcie. Faktom je, že postupne vaši nominanti, jeden za druhým, končia vo väzení. Faktom je, že k týmto činom sa priznávajú oni sami,” uviedla. Na sociálnej sieti rovnako zdôraznila ostré slová, ktoré v debate zazneli.

Nemôžem mlčať, keď počujem Roberta Fica falšovať slovenskú históriu. Prirovnávať zatýkanie ľudí pre obvinenia z korupcie častokrát na základe ich vlastných priznaní s politickými väzňami je znevažovanie odkazu skutočných politických väzňov a popieranie slovenskej histórie,” uviedla s poukázaním na Antona Srholca. “Pán poslanec Fico, ešte raz a jasne. Buď ste boli taký slabý premiér, že ste nevedeli, čo sa Vám deje pod nosom, alebo ste o tom vedeli, ale ste tieto činy kryli. Nevyhrážajte sa teraz poctivým policajtom a prokurátorom, ktorí si konečne môžu robiť svoju prácu,” dodala razantne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Veronika Remišová │ Foto: TA3