Utajovaná informácia o kontrakte s Rusmi vyplávala na povrch 1. marca, kedy sa premiér s ministrom zdravotníctva postavili pred kamery na letisku v Košiciach. Na tlačovej konferencií potvrdili zazmluvnenie dvoch miliónov dávok Sputnik V aj napriek tomu, že vláda tento návrh neschválila. Krajčí však vakcíne udelil výnimku a postupne sa k predmetnému začínajú vyjadrovať aj ďalší politickí lídri. 

Igor Matovič sa dostal do konfliktu s koaličnou partnerkou Veronikou Remišovou kvôli tomu, že trvala na schválení ruskej vakcíny Sputnik V Európskou liekovou komisiou predtým, ako budú dávky na Slovensko zazmluvnené. Tajný nákup a v danom prípade aj Krajčího udelenie výnimky pre túto vakcínu, hodnotí Remišová za absurdný!

Nákup vakcín je v kompetencii ministra zdravotníctva a nesie za to plnú zodpovednosť, rovnako aj za prípadné následky. Je absurdné, akým spôsobom Igor Matovič vakcínu na Slovensku vítal, neurobil to pri žiadnej inej vakcíne a nevieme, či sa rovnako aktívne snaží nakúpiť aj iné schválené vakcíny. Je to obrovské sklamanie. Očkovať občanov SR neregistrovanou vakcínou, pri ktorej Európska lieková agentúra nepreverila riadnym spôsobom bezpečnosť a účinnosť nie je správne,“ zdôrazňuje predsedkyňa politickej strany ZA ĽUDÍ.

Naproti tomu, opozičný poslanec Róbert Fico tento krok premiéra chváli, a dokonca si zaň pripisuje svoje zásluhy. Opačný názor však prechováva k rozhodnutiam Matoviča dnes už bývalý člen strany Za ľudí Tomáš Valášek, ktorý sa rozhodol koalíciu opustiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Veronika Remišová | Foto: YT/SME, IG/igor_matovic_olano