Politika Remišová reaguje na konflikt v koalícií: Tvrdý odkaz pre partnerov!

Remišová reaguje na konflikt v koalícií: Tvrdý odkaz pre partnerov!

Konflikt medzi premiérom a ministrom hospodárstva pretrváva už niekoľko mesiacov, pričom najnovšie sa rozkmotrili kvôli novému pandemickému plánu z dielne SaS. Na celú situáciu sa rozhodla zareagovať aj šéfka strany Za ľudí, ktorá vyjadrila jasný názor na slovné prestrelky v médiách.

Odkazy cez média a statusy na sociálnych sieťach sa v posledných týždňoch stali obľúbeným nástrojom Igora Matoviča, kde si rozhodne neberie servítku pred ústa. Na mediálnu hru napokon pristúpil aj Richard Sulík, ktorý sa však v týchto dňoch rozhodol, že už nebude na vyjadrenia premiéra reagovať.

Škoda však už bola napáchaná a myslí si to aj predsedníčka strany Za ľudí, a zároveň ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Je presvedčená, že akékoľvek diskusie o zavedených opatreniach by sa mali preberať v odbornej diskusií v rámci koalície a následne výsledok oznámiť verejnosti. Zbytočne tak vzniká medzi občanmi zmätok.

Vyzvala preto svojich koaličných partnerov, aby sa prestali medzi sebou predháňať a radšej počúvali vyjadrenia odborníkov i expertné tímy. Iba týmto spôsobom totiž môžu postupovať správne a jednotne. ,,Len spoločnými silami a jednotnou komunikáciou pandémiu dokážeme zvládnuť,“ upozornila na tlačovej konferencií bývalá členka strany OĽaNO.

44-ročná politička zároveň vyjadrila svoj názor k Sulíkovmu protipandemickému plánu s názvom Semafor zdravia. Podľa jej slov celkové nastavenie parametrov je veľmi pomaly reagujúce, keďže je v dokumente uvedený až 14-denný priemer pre celú populáciu. ,,…ak v nejakom regióne vznikne lokálne epicentrum, semafor zareaguje až za týždeň,“ vysvetlila Remišová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk  |  Foto: YT/OĽaNO, FB/Richard Sulík, Veronika Remišová, Za ľudí

Exit mobile version