Nebolo žiadnym tajomstvom, že v koaličnej strane Za ľudí vládlo posledné mesiace obrovské napätie. Poslanci okolo Márie Kolíkovej dávali šéfke strany ,,vyžrať“ akúkoľvek chybu na čele s ministerkou spravodlivosti. Napokon došlo k dlho očakávanému odchodu členov strany.

Mária Kolíková a ďalších šesť poslancov našli po konfliktoch s Veronikou Remišovou napokon útočisko u koaličnej strany SaS. Richard Sulík neraz povedal, že šéfka rezortu spravodlivosti je v jeho strane vítaná, a tak sa aj stalo. Samotná šéfka strany Za ľudí už v minulosti vyzývala frakciu, aby opustila stranu.

Bývalá členka strany OĽaNO bola sebavedomá aj pred pár týždňami, kedy sa špekulovalo o odchode jej poslancov. Podľa jej slov je stále v hnutí 700 členov, ktorí chcú pracovať na riešeniach pre Slovensko, pričom opustenie strany siedmich členov nepovažovala za katastrofu.

Informácie o tlačovke, na ktorej Kolíková oznámila oficiálny odchod vrátane niekoľkých kolegov, sa dostali do uší aj samotnej Remišovej. ,,Včera večer som sa vrátila z pracovnej cesty v Estónsku, kde sme dosiahli výborné výsledky pre našu krajinu. Cestou som si v novinách prečítala, na čom zatiaľ pracovala skupinka funkcionárov okolo Márie Kolíkovej. Ich odchod nie je žiadnou novinkou, už dva týždne hovorím o tom, že skupinka rokuje so stranou SaS s cieľom aj odísť zo strany, aj stranu poškodiť, aj si zachovať svoje funkcie. Je to zrada hodnôt strany a zrada jej členov, vďaka ktorým tieto funkcie majú,“ napísala pred pár minútami na sociálnej sieti.

Slováci si však myslia, že chyba je predovšetkým na strane političky. ,,…v normálne fungujúcej strane je pluralita a nie predseda má vždy pravdu, niekde sa asi stala chyba, Veronika,“ napísal jeden z komentujúcich. ,,O všetkých dôležitých veciach v strane rozhoduje predsedníctvo zvolené členmi na sneme, nie predseda. To nebolo o pluralite, ale o pokuse ovládnuť stranu v rozpore so stanovami. V slovenskej politike to nie je nič nové, SaS prežila oveľa väčšie vlny odchodov aj rozpad poslaneckého klubu,“ bránila sa Remišová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Veronika Remišová  |  Foto: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo, Veronika Remišová