Remišová rozdá seniorom 170-tisíc tabletov: Stačí, ak splnia TOTO!

Dátum:

Ministerstvo investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie chce z plánu obnovy minúť desiatky miliónov eur na zlepšenie digitálnej gramotnosti seniorov. Neznalosť modernej techniky u dôchodcov sa prejavila aj počas pandémie koronavírusu pri prihlasovaní sa na PCR test či na očkovanie.

Veronika Remišová vyčlenila takmer 70 miliónov eur na zlepšenie digitálnych zručností seniorov a následnú distribúciu tabletov. Prieskum ministerstva investícii mal totiž ukázať, že 41 % ľudí vo veku 65 až 88 rokov nevlastní žiadny počítač, tablet, či dokonca mobil.

Šéfka strany Za ľudí umožní 170-tisícom seniorov zúčastniť sa na bezplatnom IT školení, aby lepšie pochopili moderný online svet. Dôchodcom, ktorí úspešne absolvujú kurz, bude darovaný špeciálne nakonfigurovaný tablet na osobné použitie.

Systém na online vzdelávanie bude spustený do roku 2023. „Vzdelávanie, testovanie a samotné zvyšovanie digitálnych zručností sa bude dotýkať približne 1,5 milióna ľudí z radov zamestnancov verejnej správy nad 55 rokov, invalidných a starobných dôchodcov vo veku do 65 rokov, seniorov nad 65 rokov a osôb s ťažkým zdravotným postihnutím,“ uvádza rezort na svojej oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: e.dennikn.sk, mirri.gov.sk  |  Foto: FB/Veronika Remišová, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...