Ministerstvo investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie chce z plánu obnovy minúť desiatky miliónov eur na zlepšenie digitálnej gramotnosti seniorov. Neznalosť modernej techniky u dôchodcov sa prejavila aj počas pandémie koronavírusu pri prihlasovaní sa na PCR test či na očkovanie.

Veronika Remišová vyčlenila takmer 70 miliónov eur na zlepšenie digitálnych zručností seniorov a následnú distribúciu tabletov. Prieskum ministerstva investícii mal totiž ukázať, že 41 % ľudí vo veku 65 až 88 rokov nevlastní žiadny počítač, tablet, či dokonca mobil.

Šéfka strany Za ľudí umožní 170-tisícom seniorov zúčastniť sa na bezplatnom IT školení, aby lepšie pochopili moderný online svet. Dôchodcom, ktorí úspešne absolvujú kurz, bude darovaný špeciálne nakonfigurovaný tablet na osobné použitie.

Systém na online vzdelávanie bude spustený do roku 2023. „Vzdelávanie, testovanie a samotné zvyšovanie digitálnych zručností sa bude dotýkať približne 1,5 milióna ľudí z radov zamestnancov verejnej správy nad 55 rokov, invalidných a starobných dôchodcov vo veku do 65 rokov, seniorov nad 65 rokov a osôb s ťažkým zdravotným postihnutím,“ uvádza rezort na svojej oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: e.dennikn.sk, mirri.gov.sk  |  Foto: FB/Veronika Remišová, Pixabay