17. októbra sa uskutočnilo veľké derby medzi odvekými rivalmi a dvoma najlepšími slovenskými mužstvami Spartak Trnava a Slovan Bratislava, ktoré skončilo katastrofálne. Zdá sa však, že aj zo športovej udalosti, akou je táto, sa dá vytĺcť politický kapitál.

Futbalový zápas medzi mužstvami Spartak Trnava a Slovan Bratislava sa prerušil približne po 15 minútach, keď fanúšikovia oboch tímov vtrhli na hraciu plochu. Na ihrisku sa tak udiala brutálna bitka, pričom jeden z divákov musel byť ošetrený zdravotníkmi a prenesený do bezpečia na nosidlách.

Besnenie na ihrisku ukončili policajní ťažkoodenci, ktorí vypratali sektor hosťujúcich divákov používajúcich pyrotechniku. Hlavný rozhodca Filip Glova sa napokon rozhodol celý zápas predčasne ukončiť s nulovým výsledkom pre obe mužstvá.

Incident na slovenskej ligovej scéne sa rozhodla využiť Veronika Remišová, ktorá je presvedčená, že vinníkom agresívnej bitky je Robert Fico, ktorý v čase zápasu protestoval proti vláde v Rimavskej Sobote. „Násilie na štadiónoch je len dôsledkom nenávisti, rozdelenia a hnevu, ku ktorému burcujú aj opoziční politici. Treba jasne odmietnuť politiku nenávisti a spálenej zeme, ktorú robí Robert Fico, a ktorá Slovensku v ničom nepomáha. Nenávisť nie je alternatíva,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Veronika Remišová  |  Foto: FB/Veronika Remišová, ŠK Slovan Bratislava, Robert Fico, YT/bekesky