Po koaličnej kríze, ktorá bola zažehnaná výmenou na poste premiéra SR, sa rozhodol dobrovoľne odísť od Veroniky Remišovej štátny tajomník. Len dnes pritom po prvýkrát zasadla vláda v novom zložení a už odvolali obľúbeného starostu, ktorého si všimli aj zahraničné médiá.

Vladimír Ledecký (Za ľudí) pôsobil po voľbách ako štátny tajomník ministerstva investícií a regionálneho rozvoja pod Veronikou Remišovou. Pred pár dňami sa však obľúbený starosta rozhodol vo svojej funkcii po roku skončiť. Vláda ho oficiálne odvolala, no na sociálnej sieti uviedol, že ostáva naďalej pracovať ako starosta, poslanec Národnej rady SR, ako aj člen poslaneckého klubu Za ľudí.

Starosta Spišského Hrhova z okresu Levoča sa pritom doslova preslávil skvelým riešením rómskej problematiky vo svojej obci. Za 20 rokov vo svojej funkcii sa Rómov nesnažil zvýhodňovať, ale ani diskriminovať. Chatrče vymenil za montované domy s elektrinou a teplou vodou, Rómovia sú väčšinou zamestnaní a ich deti navštevujú riadne základné školy s dobrými výsledkami. Ledecký chcel ako tajomník pomôcť rozvíjať aj ostatné regióny, no podľa svojich slov bola jeho snaha v politike neocenená.

Do politiky som vstúpil s cieľom riešiť problémy vylúčených komunít, pred ktorými kompetentní zatvárali oči. Pre moje názory, postoje a dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti som však nenašiel vo vedení ministerstva pochopenie, preto som po ročnom úsilí požiadal pani ministerku o uvoľnenie z pozície štátneho tajomníka,” napísal, pričom sa poďakoval kolegom z ministerstva so slovami, že sa podarilo vypracovať aj schváliť Víziu a stratégiu rozvoja Slovenska do roku 2030. Podľa denníka Pluska majú byť za jeho odchodom nezhody s ministerskými úradníkmi, ktorí plánovali výstavbu bytov pre Rómov na štýl Luníka IX.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, FB/Vladimír Ledecký │ Foto: FB/Vladimír Ledecký