Renáta Názlerová je televíznym divákom známa najmä z relácií Súdna sieň a Supermama. Obľúbená tmavovláska vždy srší dobrou náladou a na tvári má široký úsmev. Udalosť spred pár dní však otočila jej život naruby, pričom radosť vystriedal obrovský smútok a žiaľ.

Moderátorka mala s mamou, ako jej jediná dcéra, veľmi blízky vzťah. Spoločne strávené chvíle nepovažovali za samozrejmosť, a dokonca mali domy priamo vedľa seba. Pani Marta, ktorú rodina a priatelia familiárne oslovovali “Martuška“, mala v priebehu posledných rokov niekoľko nešťastných pádov, v dôsledku čoho utrpela zlomeniny oboch rúk, nohy aj ramena. Renáta sa o ňu s láskou postarala a zdalo sa, že všetky zdravotné problémy sú zažehnané.

Pred viac dvoma týždňami bola Názlerová nečakane nútená zavolať záchranku, keďže sa dôchodkyňa sťažovala na silné bolesti brucha. Vyšetrenia nakoniec preukázali hroznú diagnózu. Rakovina! Na zákernú chorobu s dramaticky rýchlym priebehom bola však rodina prikrátka. 72-ročná žena bola napokon prepustená do domácej liečby, no tvár relácie Súdna sieň sa snažila urobiť aj nemožné, aby dostala jej mama zdravotnú starostlivosť, ktorú si zaslúžila.

Iba pár hodín pred smrťou tak bola Martuška opäť hospitalizovaná, pričom mala podstúpiť operáciu. Lekári však mali obavy, že by mohla vykrvácať a o zákrok sa ani nepokúsili. Pacientka tak zomrela v kruhu rodiny, pričom s ňou Renáta bola do poslednej chvíle. ,,Ďakujem Bohu za mamu, ktorú som mala. I za to, že ak jej bolo súdené takto strašne trpieť, že jej dal milosť a netrvalo to dlho,“ povedala nám zdrvená moderátorka.

Posledná rozlúčka sa uskutoční v pondelok (2. marca) v bratislavskom krematóriu. Rodina a priatelia tak dajú posledné zbohom žene s veľkým srdcom, ktorá mala neustále úsmev na perách a fantastický zmysel pre humor. ,,Nevieme nájsť slová, len tie, že sme Ťa ľúbili a navždy ľúbiť budeme,“ uvádza sa na parte.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Martuška si z útulku zobrala fenku Zlatušku, ktorá bude teraz v opatere Renáty

Foto: Facebook/Renáta Názlerová, Renáta Názlerová-oficiálna stránka, joj.sk