Barbora Žiačiková skončila v decembri 2019 po strašidelnom zásahu hokejovým pukom v nemocnici. Lekári sa jej snažili zachrániť pravé oko, o ktoré v dôsledku zranení takmer prišla. Osem mesiacov po nehode je repotérka RTVS opäť v práci, a dokonca sa vrátila aj na miesto incidentu.

Mladá reportérka pre verejnoprávnu televíziu zažila v decembri minulého roka veľmi nešťastný incident. Pri hokejovom zápase Banskej Bystrice a Popradu jej do tváre vletel puk, ktorý zasiahol pravé oko. Barbora Žiačiková skončila okamžite v nemocnici, kde jej operovali vnútornú zlomeninu očnice. Hoci takmer prišla o oko, podľa svojich slov mala až trojité šťastie.

Mala som obrovské šťastie, že ma ten puk tak nešťastne trafil… že ma netrafil tak, že by mal to zabilo… ďalšie obrovské šťastie som mala na doktorov a mala som absolútne raketovú a zázračnú regeneráciu,” spomína pre Nový Čas s odstupom času. Ako však mladá žena dodáva, na pravé oko vidí horšie a mierne rozmazane, pričom má aj citlivejšiu a stuhnutejšiu práve zranenú oblasť. Napriek tomu považuje za zázrak, že to dopadlo len takto.

Traumu ani blok však po incidente nepociťuje a po návrate do práce sa už dokonca dostala na tribúnu, kde k zraneniu došlo. “Ani nie práveže, celý ten môj príbeh bol taký, že svetielko na konci tunela, tá predstava bola tá, že sa vrátim na štadión a vrátim sa v ružovej prilbe,” smeje sa. Ružovú prilbu napokon naozaj dostala na Vianoce a dnes už má v rukách aj puk, ktorý všetko spôsobil. Ten jej šesť mesiacov po nehode ponúkol brankár popradského hojekového klubu a Brabora okamžite súhlasila. Dnes už na tvári krásnej reportérky takmer nie je poznať, že má za sebou takú škaredú skúsenosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Barbora Žiačiková DNES

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Barbora Žiačiková