V dnešných ťažkých časoch si ľudia musia priplatiť už takmer za všetko. Niet sa čo čudovať, že nad účtami iba neveriacky krútia hlavou. Najnovšie sa objavil prípad, kedy sa reštaurácia rozhodla zaviesť nový poplatok. Stal sa však kameňom úrazu, keďže názory na celú záležitosť sú poriadne odlišné.

Na facebookovej stránke ,,Nekŕmte nás odpadom” sa objavila fotografia oznamu, ktorý je momentálne umiestnený na reštauračnej časti v Slovenskom raji. ,,PET FRIENDLY! Prosíme, berte na vedomie, že majiteľ zvieraťa zodpovedá za jeho správanie. Poplatok za zviera v interiéri 2 eurá,” uvádza sa na dverách penziónu Lesnica.

Oznam si získal veľkú pozornosť, pričom nový poplatok reštaurácie okamžite rozdelil Slovákov. Pod príspevkom sa objavili stovky komentárov. ,,Ako psíčkarka by som to bez problémov zaplatila, nevidím v tom problém,” napísala Natália. ,,Snažia sa vymyslieť každú somarinu, aby okrádali ľudí. So psom chodím všade a určite nebudem platiť dve eurá navyše. U vás ma už neuvidíte,” hnevá sa Peter.

K celej záležitosti sa už vyjadrila aj majiteľka reštaurácie, ktorá upozornila, že nový poplatok sa netýka vodiacich psov ani zvierat na letnej terase. ,,Žijeme totižto v časoch, keď 1/3 ľudí neznesie a má vyslovene odpor k zvieratám v reštaurácii, 1/3 je to absolútne jedno a tá posledná 1/3 by so svojím miláčikom najradšej konzumovala z jedného taniera,” vysvetlila pre plusku.sk.

Podnikateľka zdôraznila, že niektorí majitelia zvierat neoznámia a ani sa neospravedlnia, keď ich psík spraví potrebu v interiéri. Taktiež pravidelne nachádzali taniere pod stolom, ktoré musia vyhadzovať. ,,Za 5 psíkov do týždňa majiteľ reštaurácie nezbohatne, nie sme vyslovene raj pre psíčkarov ani to naším cieľom nikdy nebolo,” dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom, Pexles, Unsplash