V okrese Dunajská Streda došlo k nehode, ktorá sa bohužiaľ skončila tragicky. Zrážka dvoch áut spôsobila reťazovú nehodu, ktorú neprežil vodič dodávky, ktorý bol odhodený až pod kamión. 

 

Na ceste v smere od Veľkého Medera (okr. Dunajská Streda) na križovatke ciest s obcou Ižop došlo k nehode štyroch vozidiel, ktorá sa skončila tragicky. Osobné auto Fiat, ktoré išlo smerom na Medveďov, zastavilo z neznámych príčin v križovatke. Za ním idúca dodávka Renault Master, do stojaceho auta nabúrala. 42-ročný vodič si auto stojace v križovatke pravdepodobne neskoro všimol a preto do neho zozadu narazil.

V dôsledku zrážky bol odhodený mimo cesty nielen Fiat, ale aj dodávka. Tá sa ešte čelne zrazila s prichádzajúcim kamiónom, ktorému sa už nedokázala vyhnúť. Ďalšia zrážka spôsobila to, že kamión sa nakoniec zrazil aj s ďalším vozidlom a to Fiatom Ulysse.

Dodávka nakoniec skončila najhoršie a to vkliesnená pod kamiónom. Jej vodič utrpel vážne zranenia, s ktorými bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice, no na následky zranení nakoniec zomrel. Príčinou celej nehody bolo pravdepodobne nedodržanie bezpečnostnej vzdialenosti, ktorá spôsobila tragédiu. Dychové skúšky u troch vodičov boli negatívne, mŕtvemu bola odobratá krv. Na mieste nehody bola do 11.00 hodiny cesta uzavretá, potom bola sprejazdnená v jednom pruhu. Presné príčny a okolnosti nehody polícia vyšetruje.

Polícia vyzýva ľudí, aby boli na cestách opatrní a dodržiavali predpisy, ktoré im môžu zachrániť život. Na ceste treba byť tiež zakaždých okolností stoperentne sústredený.

Zdroj/Foto: FB/Polícia SR