Očkovacia lotéria s názvom ,,Byť zdravý je výhra“ priniesla obrovské množstvo negatívnych komentárov, v ktorých sa Slováci sťažovali na celý priebeh losovania a pravidlá, podľa ktorých niektorí zaočkovaní nemali možnosť vyhrať.

Po tvrdej kritike z radov súťažiach sa ministerstvo financií rozhodlo pozmeniť pravidlá pri losovaní v očkovacej lotérií. Dôvodom má byť predovšetkým telefonát Zuzany a Mateja, ktorí prišli o krásnu výhru. „Heslo sa niekoľkokrát zobrazí aj v lište na televíznych obrazovkách. Celkový čas, počas ktorého budú môcť diváci vidieť súťažné heslo, tak násobne prekročí možné priemerné oneskorenie spôsobené rôznymi druhmi prenosu signálu vysielania,“ vysvetlil PR manažér televízie RTVS Filip Púchovský.

Moderátori sa počas vysielania taktiež uistia, či výherca počul alebo videl správne heslo, kým sa odštartuje časomiera. Zmena sa týka aj podmienok pre zdravotne znevýhodnených. „Rozšírili sme možnosti asistencie pre zdravotne znevýhodnených ľudí, aby predmetné heslo mohli telefonicky zodpovedať napríklad aj ich blízki. Mysleli sme tak nielen na hendikepovaných, ale aj seniorov, ktorí môžu rovnako využiť pomoc svojich rodinných príslušníkov či známych, ktorým dôverujú,“ uvádza sa na webovej stránke rezortu financií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mfsr.sk  |  Foto: RTVS, YT/HNtelevízia