Milan Krajniak pred pár hodinami oznámil, že sú pripravené mimoriadne finančné odmeny pre pracovníkov rôznych zariadení, ktoré spadajú pod Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Týmto spôsobom sa im chce poďakovať za prácu počas druhej vlny pandémie koronavírusu.

Finančnú odmenu v najbližších mesiacoch dostane viac ako 46-tisíc zamestnancov, pričom sa celková suma vyšplhá na 31,5 milióna eur. Rezort práce ich zafinancuje z programu REACT-EÚ, v dôsledku čoho sú odmeny rozdelené v dvoch výškach podľa úväzku.

Zamestnanci, ktorí počas druhej vlny koronakírzy pracovali na polovičný či vyšší úväzok, dostanú v hrubom 500 eur, čo je 422 eur v čistom. Pracovníci s nižším než polovičným úväzkom si prilepšia o 250 eur v hrubom, teda 216 eur v čistom. Milan Krajniak upozornil, že ide o špeciálnu odmenu za výnimočné pracovné nasadenie.

Štátna tajomníčka Soňa Gaborčáková objasnila, že na odmeny majú nárok zamestnanci denného centra, integračného a komunitného centra, terénnych sociálnych služieb, sociálnych služieb pre deti a rodinu či zariadenia núdzového bývania. ,,Domov na polceste, útulok, nocľaháreň, zariadenie pre seniorov, domov sociálnych služieb, špecializované zariadenie, denný stacionár, zariadenie podporovaného bývania, rehabilitačné strediská, zariadenia opatrovateľskej služby, predčitateľská služba, tlmočnícka služba, pomoc pri osobnej starostlivosti o dieťa, zariadenie dočasnej starostlivosti o dieťa, zariadenie starostlivosti o dieťa do troch rokov veku, špecializované poradenstvo, sociálna rehabilitácia, podpora samostatného bývania,“ vymenovala Gaborčáková na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Milan Krajniak, TV Markíza, YT/HNtelevízia