Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský prichádza s novou testovacou stratégiou. Spôsob, akým sa budú testovať občania antigénovým testom, sa výrazne mení a hlavne už nemá byť zadarmo. Majú však existovať výnimky!

Od 1. júla sa na Slovensku ruší 500 mobilných odberných miest, tzv. MOM-iek. Na našom území sa stále bude nachádzať ešte 100 zariadení takéhoto typu, no budú hlavne v nemocniciach či na poliklinikách. Miesta, kde je možné získať negatívny certifikát, sa tak výrazne zúžili a navyše už testovanie nebude zadarmo.

Cena antigénneho testu sa momentálne pohybuje od 10 eur a vyššie. V prípade, ak budú občania potrebovať certifikát, môže ich testovanie stáť nemálo peňazí. Negatívny výsledok je totiž potrebný pred odchodom na dovolenku, po príchode z dovolenky a po konci karantény. Nehovoriac o tom, že certifikát je stále potrebný pri športových a spoločenských podujatiach.

Šéf rezortu zdravotníctva však uviedol, že budú existovať výnimky, kedy bude testovanie antigénovým testom zadarmo. ,,Ak má človek zdravotné problémy, alebo ho na test pošle lekár, alebo bol v kontakte s pozitívnym, v takom prípade to uhradí štát. Hradené budú aj testy pre deti v táboroch,“ uviedol Lengvarský pre denník SME.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk  |  Foto: FB/NCZI, Pixabay