Úmrtie legendárneho herca Milana Lasicu zahalilo celé Slovensko do smútku. Je však zarážajúce, že niektorí ľudia dokážu tak zdrvujúcu udalosť využiť vo svoj prospech. Situácia sa natoľko zhoršila, že sa k smrti umelca muselo vyjadriť ministerstvo zdravotníctva.

Nie je to tak dávno, čo ľudia šírili správu, že rádiový spíker Julo Viršík (†56) určite zomrel kvôli očkovaniu, ktoré absolvoval v polovici apríla. Pitva však preukázala, že mal vrodenú srdcovú vadu, o ktorej netušil. Rovnaký prípad sa udial aj v prípade zosnulého herca Milana Lasicu.

Obľúbený glosátor sa totiž nechal zaočkovať na jeho 81. narodeniny, presne 3. februára. ,,Bolo to veľmi príjemné. Išiel by som znovu,“ povedal vtedy pre cas.sk. Na vážne obvinenia Slovákov zareagovalo aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré vyzýva odporcov očkovania, aby nezneužívali úmrtie Milana Lasicu.

K príčine smrti sa vyjadril aj riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Michal Palkovič. „Tento prípad sme preskúmali a akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť. Pán Lasica bol očkovaný 3. februára. So súhlasom jeho najbližšej rodiny môžeme zverejniť, že bol dlhodobo liečený na problémy so srdcom a zomrel na javisku z dôvodu zlyhania srdca,“ vysvetlil patológ, pričom herec v minulosti podstúpil vážnu operáciu srdca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/MZ SR  |  Foto: FB/Univerzitná nemocnica Bratislava, TV Markíza