V posledných mesiacoch prišli o prácu stovky Slovákov v dôsledku pandémie koronavírusu. Krivka nezamestnanosti sa však čoskoro znova zdvihne, keďže dve ministerstvá ohlásili hromadné prepúšťanie hlavne štátnych zamestnancov.

Pod ministerstvom obrany momentálne pracuje okolo 20-tisíc ľudí, pričom tretinu z nich tvoria civilní zamestnanci. Uvedený rezort však v týchto dňoch oznámil úradu práce, že bude prepúšťať obrovské množstvo ľudí. O prácu by malo prísť asi 707 osôb!

Výpovede by mali dostať aj pracovníci z výcvikového centra na Lešti, z Dukly Banská Bystrica či Vojenského historického ústavu. Zamestnanci by mali dostať odstupné. Hromadným prepúšťaním sa zaoberá aj ministerstvo vnútra, ktoré zatiaľ nevie, koľko výpovedí bude musieť vystaviť.

Podľa oficiálneho stanoviska aj rezort vnútra stále rokuje s ministerstvom financií o peniazoch na budúci rok. Pod uvedené ministerstvo spadajú aj štátne archívy, okresné úrady či horská záchranná služba. Štátni zamestnanci sa majú čoskoro dozvedieť, že končia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR, Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO