Novozvolená vláda rozhodne neprestáva prekvapovať a rozhodnutia na čele s Igorom Matovičom sa s pochopením koaličných partnerov mnohokrát nestretávajú. Kým počas decembra 2020 a januára 2021 bol premiérovi tŕňom v oku prestížne Richard Sulík, február patrí Veronike Remišovej.

Richard Sulík preto, zdá sa, nemá dôvod zapíjať svoj žiaľ z konfliktu alkoholom a rozhodol sa vzdať! „VZDÁVAM SA…… vína. Ale zase nie navždy. Viacerí poznajú Sober October alebo Dry February. Ja tomu hovorím pôst. Veď sa to do tejto časti roka hodí. Hoci som milovník dobrého vína, aj dobrého veľa škodí. Z času na čas nie je odveci dať si od alkoholu pokoj. V minulosti sme mali vo vládach persóny, ktoré to s alkoholom preháňali, tak som sa rozhodol trochu vylepšiť priemer,“ reaguje na svetovú výzvu februára bez alkoholu minister hospodárstva.

Do tejto výzvy sa zapojili mnohé celebritné tváre a pojem „suchý február“ je známy po celom svete. V našich končinách sa kampane za osvetu nadmerného užívania alkoholu zapojila aj Kristína Tormová, Martin Šmahel, Přemek Forejt, Václav Noid Bárta a iní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Richard Sulik, suchyfebruar.sk | Foto: IG/richard_sulik